09354237916

در صنعت پوشاک از چه نرم افزارهایی استفاده میشود؟
نویسنده خبر : مدیر سایت    
سه شنبه 18 تیر 1398
    
تعداد بازدید: 800
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/4/18

صنعت پوشاک همانند بسیاری از صنایع دیگردر حال حاضر از نرم افزار ها زیادی برای کمک طراحان استفاده میکند.

در صنعت پوشاک از چه نرم افزارهایی استفاده میشود؟
صنعت پوشاک همانند بسیاری از صنایع دیگر با گذشت زمان پیشرفت کرده است و در حال حاضر نرم افزار ها و سخت افزار های زیادی به کمک طراحان آمده اند .
طراحی الگو از فرم دو بعدی به سه بعدی ارتقاع یافته است و حال طراحان حرفه ­ای و خیاطان از نرم افزارهای طراحی الگو استفاده می­ کنند که تعدای از پرکاربردترین آنها به شرح زیر است:
1. جمینی(Gemini) : سخت افزار و نرم افزار جمینی رادر پست های قبلی به طور مفصل شرح دادیم.
2. گربر(Gerber) : نرم افزار گربر پشتیبانی از الگوهای طراحی ، هماهنگ سازی ، ویرایش الگو و استفاده آسان در عملیات دوخت است که در واقع قبل از شروع دوخت و دوز فیزیکی و واقعی لباس، یک نمونه شبیه سازی شده با ابعاد و سایزهای مشخص بر تن مانکن به صورت سه بعدی نمایش داده می شود تا در صورت وجود مشکل پیش از متحمل شدن هزینه ها جلوی این اشتباهات گرفته شود.
3. مارولوس (Marvelous) : برنامه مارولوس(Marvelous) به واقع یکی از بهترین ابزارهایی است که می‌توانید از آن برای طراحی لباس و پوشاک استفاده کنید و یکی از مزیت های اصلی این برنامه مربوط به عدم نیاز آن به الگوهای CAD می‌شود، یعنی شما در این برنامه نیازی به طراحی الگوهای رایج CAD را ندارید، بلکه می‌توانید به صورت مستقیم بخشی از لباس را به مدل خود اضافه یا از آن حذف کنید و در مدل سه بعدی نتیجه این تغییر را به صورت لحظه ای مشاهده کنید.

نرم افزارهای طراحی پوشاک

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.