09354237916

ردپای مزون‌های خانگی در ترویج مانتوهای غیرمتعارف
نویسنده خبر : مدیر سایت    
چهار شنبه 9 مرداد 1398
    
تعداد بازدید: 835
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/5/9
منبع : ایسنا

تقاضای مانتوهای جلوباز در سطح متوسط در مزون‌های خانگی و در سطوح پایین‌تر از طریق دست‌فروش‌ها تامین می‌شود.

ردپای مزون‌های خانگی در ترویج مانتوهای غیرمتعارف
عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران از برخورد این اتحادیه با آنچه او "محصولات مشکل‌دار در زمینه عفاف و حجاب" می‌خواند خبر داد و گفت که در دو ماه گذشته فروش مانتوهای جلوباز ۸۰ درصد کاهش داشته است.مجید افتخاری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به عضویت ۲۰ هزار واحد تولید و توزیع در اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران اظهار کرد: اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران همیشه نظارتی پیوسته بر فروش محصولاتی که "از لحاظ حجاب و عفاف دچار مشکل هستند" داشته، اما در شرایط فعلی که برخی پوشش ها "خارج از عرف و چارچوب" شدند و دچار نوعی بحران هستیم، این اتحادیه با همکاری دادستانی و اماکن نیروی انتظامی تهران از حدود دو ماه پیش طرح مشترکی را شروع کردیم.

وی افزود: تقریباً همه واحدها در سطح شهر بازرسی شدند؛ برخی از آنها تذکر دریافت کردند و برخی نیز پلمپ شدند. به طوری که مشاهدات میدانی نشان می‌دهد با اقدام تولیدکنندگان برای دوختن دکمه و غزن برای مانتوها، بیش از ۸۰ درصد مانتوهای جلوباز در سطح فروشگاه‌ها کم‌تر شده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران انجام نظارت با این شدت را بی سابقه خواند و گفت: مناطقی در سطح شهر وجود دارد که هر روز از سوی این اتحادیه مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با بیان این که جریان تولید و انتشار مد در دنیا تابع قوانین و تئوری‌های مشخص است، تصریح کرد: جریان مد در دنیا طی برگزاری هفته‌های مد تولید می‌شود، اما در ایران مزون‌های خانگی که معمولاً به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند جریان مد را تولید می‌کنند.

وی با بیان اینکه تقاضای این نوع لباس‌ها در مزون‌های خانگی ایجاد می شود، اظهار کرد: این یک مسئله فرهنگی است که اصناف در ایجاد آن دخالتی نداشتند.

به گفته عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران، تقاضای مانتوهای جلوباز در سطح مرفه و متوسط در مزون‌های خانگی و در سطوح پایین‌تر از طریق دست‌فروش‌ها تامین می‌شود.

افتخاری در پایان در پاسخ به اینکه آیا قانون خاصی برای مقابله با تولیدکنندگان و فروشندگان مانتوهای جلوباز وجود دارد یا خیر، تصریح کرد: قانون خاصی در این زمینه وجود ندارد، اما دادستان و اماکن نیروی انتظامی تذکراتی در این زمینه به اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران داده‌اند.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.