جيوه قرمز در چرخ خياطي قديمي
نویسنده خبر : مدیر سایت    
شنبه 28 بهمن 1340
    
تعداد بازدید: 1586
    
زبان : فارسی
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1340/11/28

جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی 

آیا این یک واقعیت است ؟  افسانه ای رایج وجود دارد که جیوه قرمز، یک ماده هسته ای فرضی که می تواند برای ایجاد یک وسیله انفجاری قوی استفاده شود، در اشیاء روزمره مانند چرخ خیاطی یافت می شود. این افسانه در فرهنگ عامه منتشر شده است و منجر به سردرگمی و اطلاعات نادرست گسترده در مورد ماهیت جیوه قرمز و وجود فرضی آن در وسایل مختلف خانه از جمله وجود جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی شده است. در این مقاله به بررسی وجود جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی و اشیاء دیگر پرداخته ایم .

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی آیا این یک واقعیت است یا افسانه ؟

آیا شواهد علمی وجود دارد که ثابت کند جیوه قرمزدر چرخ خیاطی قدیمی وجود دارد ؟

در چرخ خیاطی چه فلزاتی به کار رفته است ؟

اصطلاح جیوه قرمز از کجا آمده است !!

وجود جیوه در چرخ خیاطی یا جیوه قرمز

 

 

جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی آیا این یک واقعیت است یا افسانه ؟

من آرش نصراللهی مدرس مکانیک ماشین آلات دوخت و موسس آموزشگاه تعمیرات چرخ خیاطی شیراز هستم و برداشت و نتایج مطالعات خودم را پیرامون موضوع داغ این روزها ( جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی ) را به سمع و نظر شما میرسانم و امیدوارم در پایان این مقاله شما خواننده گرامی به پاسخ و نتیجه مطلوب خود رسیده باشید پس در ادامه با من همراه باشید .

 

اول از همه، درک این نکته مهم است که جیوه قرمز یک ماده واقعی نیست وهیچ مدرک علمی برای تایید وجود جیوه قرمز به عنوان ماده ای که می تواند درساخت سلاح های هسته ای یا مواد منفجره استفاده شود وجود ندارد.

 در واقع، مفهوم جیوه قرمز به طور گسترده ای به عنوان یک فریب در نظر گرفته میشود که توسط کلاهبرداران و هنرمندان کلاهبرداری که به دنبال سوء استفاده از ترس ها و اضطراب های مردم هستند، تبلیغ می شود.

 

 

آیا شواهد علمی وجود دارد که ثابت کند جیوه قرمزدر چرخ خیاطی قدیمی وجود دارد ؟

 

با وجود کمبود شواهد علمی، افسانه جیوه قرمز و وجود جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی ،  همچنان ادامه دارد و بسیاری از مردم همچنان بر این باورند که می توان آن را در اشیاء روزمره مانند چرخ خیاطی یافت. با این حال، هیچ مدرکی برای تأیید این ادعا وجود ندارد.

 چرخهای خیاطی وسایل پیچیده ای هستند که برای دوختن پارچه با نخ و سوزن طراحی شده اند و دلیلی وجود ندارد که باور کنیم ماده ای تحت عنوان جیوه قرمز در چرخ خیاطی کاربرد داشته باشد، زیرا هیچ هدف عملی در عملکرد دستگاه ندارد.

  علاوه بر این ذکر این نکته حائز اهمیت است که تولید و توزیع هر گونه موادی  که از آن برای ساخت تسلیحات هسته ای و هرگونه لوازم خطرناک استفاده شود در اکثر کشورهای دنیا ممنوع است چه رسد به اینکه همان مواد (جیوه قرمز) در کالایی که مصرف عمومی و خانگی دارد مانند چرخ خیاطی استفاده شود در نتیجه بسیار بعید میدانم که کسی بتواند جیوه قرمز را به دست آورد چه رسد به اینکه آن را در چرخ خیاطی یا سایر اشیا خانگی استفاده کند .( جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی )

 

بالا رفتن قیمت چرخ خیاطی به دلیل شایعه وجود جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی !!!

 

با وجود فقدان شواهد دال بر وجود جیوه قرمز در چرخ خیاطی ، افراد زیادی هستند که همچنان به این افسانه اعتقاد دارند و این روزها مرتبا با من تماس میگیرند و پیگیر موضوع کشف جیوه قرمز در انواع چرخ خیاطی هستند واین تا حد زیادی به دلیل انتشار اطلاعات نادرست و تئوری های توطئه در اینترنت و در فرهنگ عامه است. برخی از افراد ممکن است با تمایل به سود از فروش جیوه قرمز تقلبی انگیزه داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به سادگی و از روی کنجکاوی جذب یک ماده مرموز و خطرناک شوند.

 

با این حال، مهم است که به ادعاهای مربوط به جیوه قرمزدر چرخ خیاطی قدیمی ، با دوز سالمی از شک و تفکر انتقادی نزدیک شویم. در غیاب شواهد علمی، احتمال اینکه جیوه قرمز یک فریب یا کلاهبرداری باشد، بیشتر است تا یک ماده واقعی که در اشیاء روزمره مانند چرخ خیاطی یافت می شود.

 

مثلا ممکن است یک تاجر یا وارد کننده چرخ خیاطی در یک طرح تعویض تعداد زیادی چرخ خیاطی کهنه مردم را جمع آوری و در مقابل به آنها چرخ خیاطی خود را فروخته باشد و حالا برای رها شدن از شر اینهمه چرخ خیاطی مستعمل دست به ایجاد اینچنین شایعه ای زده باشد و در نتیجه نه تنها از شر همه این چرخها خلاص میشود بلکه سود هنگفتی حتی بیشتر از فروش چرخ خیاطی های نو بدست آورد .

در نتیجه، هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد که جیوه قرمز را می توان در چرخ خیاطی یافت. در حالی که قابل درک است که مردم ممکن است در مورد خطرات بالقوه جیوه قرمز و سایر مواد خطرناک نگران باشند، مهم است که باورهای خود را به جای ترس و خرافات بر اساس شواهد علمی و تجزیه و تحلیل منطقی قرار دهیم. با این کار می توانیم به ترویج گفتمان عمومی آگاهانه تر و منطقی تر و جلوگیری از انتشار افسانه های مضر و اطلاعات نادرست کمک کنیم.

 

 

 

اصطلاح جیوه قرمز و وجود جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی

 

اصطلاح "جیوه قرمز" اولین بار در دهه 1990 ظاهر شد و گفته می شود که یک ماده انفجاری قوی است که در ساخت سلاح های هسته ای استفاده می شود. ادعا می‌شد که می‌توان از آن برای ساخت سلاح‌های هسته‌ای کوچک و قابل حمل استفاده کرد و گفته می‌شد که میلیون‌ها دلار در هر کیلوگرم ارزش دارد.

 

برخی از کارشناسان معتقدند که اصطلاح "جیوه قرمز" ممکن است کلمه رمزی باشد که توسط دلالان اسلحه برای اشاره به انواع دیگر مواد مانند مواد منفجره یا ترکیبات شیمیایی استفاده می شود.

 

در چرخ خیاطی چه فلزاتی به کار رفته است ؟

 

چرخ خیاطی معمولاً از فلزات مختلفی مانند فولاد، آلومینیوم و برنج و همچنین پلاستیک و مواد دیگر ساخته می شود. در حالی که ممکن است مقادیر کمی از فلزات کمیاب در برخی از اجزای یک چرخ خیاطی وجود داشته باشد، بنا بر این بعید میدانم که در ساخت چرخ خیاطی استفاده از جیوه ضرورت داشته باشد.

  با این حال، اگر در مورد وجود جیوه در یک چرخ خیاطی خاص یا هر کالای خانگی دیگری نگرانی دارید، توصیه میکنم با سازنده آن مشورت کنید یا با متخصصان متالوژی  که می توانند وجود فلزات سنگین را با کمک گرفتن از تجهیزات آزمایشگاهی تشخیص بدهند. ( جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی )

 

وجود جیوه در چرخ خیاطی

 

برخی از چرخ خیاطی های قدیمی ممکن است کلیدهای مبتنی بر جیوه یا اجزای دیگر را درخود جای داده باشند، به ویژه آنهایی که قبل از اینکه خطرات بهداشتی و زیست محیطی مرتبط با جیوه به خوبی شناخته شوند، تولید شده اند.

 اگر چرخ خیاطی قدیمی دارید و نگران وجود جیوه در آن هستید، ممکن است بخواهید با مستندات سازنده یا یک تکنسین واجد شرایط برای ارزیابی اجزای چرخ خیاطی یا دیگر دستگاههای خود مشورت کنید. ( جیوه قرمز در چرخ خیاطی قدیمی )

 

امیدوارم در این مقاله توانسته باشم تا حدی شما را به پاسخ مورد نیازتان رسانده باشم با این حال سعی میکنم تا اطلاعات بیشتری دراین زمینه برای شما عزیزان جمع آوری کنم .

ارادتمند شما آرش نصراللهی

 

مطالب پیشنهادی ما  :

آموزشهای مجازی

فهرست تعمیرکاران

 آموزش بستن کمپلت چرخ خیاطی راسته دوز

چرخ خیاطی

 

 

از   2   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
shirane راضیه حجاز     5/12/1401
سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد گرامی و عزیز با شما کاملا موافقم،این شایعات باعث سردرگمی مردم شده و یک حسن و خوبی ک برای من داشت این بود چند ساله چند تا چرخ دستی مونده بود توی مغازه صاحبش نمیومد ببره با این شایعات اومد برد😂😂😂مغازم خالی شد ب پولم هم رسیدم😛 با تشکر از شایعه سازان گرامی که مشکل منو حل کردن 😁
 Manager        9/12/1401

درود بر شما 

 Manager        22/12/1401

از قرار معلوم اگر چه برای خیلیا اسباب ضرر بوده برای بعضیا برکت داشته thinking

shirane امان اله حقانی خواه     aman.hakane@gmail.com 7/12/1401
سلام و احترام خدمت استاد گرامی استاد ما هم با نظر و تحقیقات جنابعالی موافقیم که این نیز یک حیله و مکر از سوی کاسبان وصل شده به جیب مردم و برای `سردرگمی مرد راندازی کردن
 Manager        9/12/1401

درود بر شما